לדילוג לתוכן המרכזי

שבוע השפה העברית 2020 תש"ף

 

להרשמה לחצו כאן

 

לכבוד יום העברית שיחול בשבוע הבא (יום חמישי, 16.1)  חברת סיטיפס המפעילה את הרכבת הקלה בעיר, בשיתוף האקדמיה ללשון העברית, תקיים חגיגה של עברית בקרונות הרכבת, בתחנות ובמרכז השירות של הרכבת.

 

יום העברית שהכריזה עליו ממשלת ישראל מצוין בכל שנה בכ"א בטבת, יום הולדתו של מחיה השפה אליעזר בן־יהודה. בשנים האחרונות הפך יום העברית ליום חג לחובבי השפה, ומספרם הולך וגדל מדי שנה. חברת סיטיפס החליטה השנה, בפעם הראשונה, לחבור לאקדמיה ללשון העברית לציון יום העברית, ובמהלך השבוע הבא יתפרסמו בתחנות הרכבת הקלה כרזות מאוירות וצבעוניות שיסבירו למשתמשי הרכבת מילים וביטויים הקשורים לתחבורה ולנסיעה הציבורית וללשון הירושלמית. בקרי הרכבת הקלה יחלקו לנוסעים חוברות המאגדות את כל הכרזות.

 

במסגרת שבוע העברית תקיים חברת סיטיפס סדרת הרצאות מרתקות על העברית בימים ראשון עד חמישי בשעה 18:30 במרכז שירות הלקוחות של סיטיפס בחזית בניין כלל. את ההרצאות ייתנו מומחי האקדמיה ללשון העברית:

 

יום א' (12/1)

רונית גדיש, האקדמיה ללשון העברית | מן העגלה המכונית לצוותאית – העברית מתאימה את עצמה לקדמה 

להרשמה לחצו כאן

 

יום ב' (13/1)

ד"ר קרן דובנוב, האקדמיה ללשון העברית | זכר ונקבה – למה צריך מין בשפה

למה ארמון הוא זכר וחצר היא נקבה? מדוע מילה "גברית" כמו חרב היא דווקא נקבה? האם אפשר להגיע לשפה שוויונית – כזאת שלא תפלה בין נשים לגברים, ומי צריך לעשות זאת? עם כל השאלות האלה ועוד נתמודד בהרצאה.

להרשמה לחצו כאן

 

יום ג' (14/1)

דורית קדרי, האקדמיה ללשון העברית | "מה היינו עושים ללא גלידה, בובה ורכבת" – סיפור תחיית העברית ומפעלו של אליעזר בן־יהודה

ההרצאה מיועדת לכל המשפחה – בואו עם הילדים

להרשמה לחצו כאן

 

יום ד' (15/1)

ד"ר אריה אולמן, האקדמיה ללשון העברית | האם יש לנו שתי עבריות?
למה אומרים בעברית המדוברת: "המזג האוויר", "ביחדנֶס ולבדנֶס", "אני בקטע של להתקשר אליו"

להרשמה לחצו כאן

 

יום ה' (16/1)
ד"ר אנואר בן בדיס,  המרכז הבין תרבותי לירושלים | נוכחות העברית והערבית במרחב הירושלמי

להרשמה לחצו כאן